دوشنبه , تیر ۱۳ ۱۴۰۱

گیاهی که می تواند برای زمانی طولانی کلسیم را در استخوان هایتان ماندگار کند

به گزارش بهداشت نیوز، گیاه دُم اسبی حاوی میزان بالایی سیلسیوم است و به سلامت استخوان ها کمک می کند. مصرف گیاه دُم اسبی برای افراد سالمند و افرادی که از مشکل شکستگی استخوان رنج می برند، توصیه می شود چون به تقویت استخوان ها و تثبیت کلسیم در آنها کمک می کند.

علاوه بر این گیاه دُم اسبی برای تقویت تاندون ها موثر بوده و درنتیجه باعث کاهش آسیب های ورزشی می شود. این گیاه برای پارگی لیگامنت ها و کشیدگی عضلانی مفید است و از بروز پوکی استخوان در خانم ها جلوگیری می کند.دُم اسبی دارای مقدار زیادی سیلیس است و به همین دلیل این گیاه دارویی را بنام سیلیکا نیز می شناسند.

گیاه دُم اسبی دو نوع ساقه هوایی دارد. ساقه‌ای که به رنگ قرمز است و در اوائل بهار ظاهر می‌شود و دیگری ساقه نازک که برنگ سبز بوده و بعد از آن رشد می‌کند و مصرف طبی دارد.
دُم اسبی دربرگیرنده ترکیبات گوناگونی دیگری مانند اسید آکونیتیک، اسید پالمیتیک، نیکوتین، ۳- متیل اکسی پیریدین، دی متیل سولفون، اکوئیسیتین، پالوسترین و تیامیناز است، بعلاوه در این گیاه یک ماده تلخ و مقدار کمی اکسالیک اسید، مالیک اسید، نوعی ساپونین و… وجود دارد.

در گیاه تازه ۱۵-۳ درصد و در خاکستر گیاه تا ۷۰ درصد سیلیس یافت می شود. آزمایشات متعدد نشان می دهد که دُم اسب مقدار بسیار کمی طلا نیز دارد.گیاه دُم اسبی حاوی اسیدپکتیک و گالیک است که از خونریزی جلوگیری می کنند. در واقع این گیاه برای قطع خونریزی بینی، خون در ادرار و خونریزی شدید ماهانه مناسب است.

جهت بندآوردن خون شیره تازه این گیاه را می‌توان استفاده کرد.جهت جلوگیری از خون دماغ شیره این گیاه را در بینی بچکانید. جهت درمان خونروی‌های داخلی اعم از ریوی یا احشایی و رحمی از دمکرده گیاه دُم اسبی روزی 3 فنجان بنوشید. جهت درمان اخلاط خونی از جوشانده دم‌اسب استفاده شود.

استنشاق بخار دم کرده گیاه دُم اسبی، گرفتگی مجرای تنفسی را باز می کند. برای رفع سرفه های خشک، برونشیت، گرفتگی مجرای تنفسی و تب مربوط به سرماخوردگی و آنفلوآنزا، روزی ۲ لیوان دم کرده این گیاه را میل نمود.

اگر از مشکلات پوستی مانند اگزما، درماتیت و یا هر مشکل دیگری رنج می برید می توانید به گیاه دُم اسبی اعتماد کنید. این گیاه برای درمان زخم های سطحی و همچنین بهبود سریع جای زخم فوق العاده است.

سیلیکای موجود در دُم اسب، باعث تقویت و رشد مو می شود. از طریق ماساژ دادن موها با گیاه دُم اسبی می توان از ایجاد موخوره پیش گیری کرد.

گیاه دُم اسبی به پیشگیری از کچلی و بروز شوره سر کمک می کند. این گیاه باعث تقویت ناخن های شکننده شده و سرعت رشد آنها را بالا می برد. می توانید از شامپوی این گیاه استفاده نمود. برای تقویت ناخن هایتان نیز کافیست دُم کرده آن را به ناخن ها زده شود. مصرف دمنوش آن نیز برای تقویت مو و ناخن ها موثر است.

ماساژ دادن پوست دارای سلولیت با گیاه دُم اسبی، باعث کاهش این توده های چربی می شود. گیاه دُم اسبی به لاغری ناحیه ی شکم، ران ها و پهلوها کمک می کند.

گیاه دُم اسبی را نباید بیش از شش هفته مصرف نمود، زیرا باعث التهاب دستگاه گوارش می شود. ماده سمی گیاه دُم اسبی باعث عدم تعادل، اختلالات حرکتی، درنهایت باعث مرگ می شود. همچنین گیاه دُم اسبی دارای مقداری سلنیوم است و مصرف زیاد آن موجب نقص مادرزادی می شود، بنابراین زنان باردار بهتر است از آن استفاده نکنند.

 

درباره kabook

قبلی ۸داروی طبیعی که دوای درد دندان است
بعدی عوامل و بیماری هایی که منجر به ایجاد درد در پایین کمر می شوند

موارد جالب

4d3a848d85f5d253be58b76c6a33bced

راز داشتن ناخن‌هایی زیبا و محکم

همه افراد و به ویژه زنان جوان همیشه آرزو دارند که ناخن‌هایی زیبا و محکم داشته باشند. ضعیف بودن ناخن، به دلایل مختلفی از جمله استفاده طولانی‌مدت از لاک ناخن، افزایش سن، پرکاری یا کم کاری تیروئید، پسوریازیس، بیماری‌های ریوی، اگزما، کم‌خونی و عفونت قارچی رخ می‌دهد. در این مطلب روش‌های خانگی را معرفی می‌کنیم که رعایت آن‌ها سبب استحکام ناخن‌ها می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید