دوشنبه , تیر ۱۳ ۱۴۰۱

ایبوپروفن بر هر درد بی درمان دوا است؟

به گزارش بهداشت نیوز، مصرف مسکن به طور گسترده ای رایج شده است و همین کارشناسان را دچار نگرانی کرده است زیرا مصرف بیش از حد مسکن در طولانی مدت آسیب رسان است. به گفته متخصصان درد، آمارها نشان می دهد که هر ساله در آلمان، مرگ و میر ناشی از خونریزی داخلی در اثر استفاده طولانی مدت از داروهای مسکن، از مرگ و میر جاده ای، بیشتر است. واقعیت است که ایبوپروفن  آزادانه در دسترس بوده، در حالی که آستانه مهار دارو بسیار پایین است.

ایبوپروفن متعلق به گروه داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی است که همچنین شامل دیکلوفناک یا ناپروکسن می باشد که در بلند مدت نه تنها باعث ناراحتی معده می شوند، بلکه می توانند منجر به حملات قلبی، سکته مغزی یا نارسایی کلیه شوند. این در حالی است که  آگاهی از این موارد در میان مصرف کنندگان ضعیف است. از سوی دیگر ایبوپروفن بدون نسخه پزشک در دسترس مردم قرار می گیرد. آمارها نشان داده که بسیاری از مردم ایبوپروفن را برای سرماخوردگی، دردهای بدن، سردرد یا گرفتگی قاعدگی استفاده می‌کنند. در بسیاری از کشوی میزها، کنار تخت و کیف‌های دستی، قرص‌های کوچک اینچنینی همیشه آماده هستند.

جایگزینی برای ایبوپروفن
کسانی که از درد مزمن رنج می برند، بهتر است به روش های دیگر مانند فیزیوتراپی، گرما، ماساژ و یا ورزش روی آورند. حتی گاهی سردرد و گردن درد و خیلی از دردهای دیگر به خاطر عادت‌های غلط غذایی و رفتاری است که با اصلاح آنها می توانیم از شر خیلی از دردها خلاص شویم. مثلا کم مصرف کردن آب در طول روز باعث ایجاد سردرد می شود، نگاه مداوم به مانیتور علاوه بر سردرد چشم‌ها را نیز دچار درد و خستگی می کند. پس مطمئن باشید مصرف طولانی مدت ایبوپروفن قطعا یک راه حل نیست، بلکه هر دردی متخصص خود را دارد.

 

منبع: آفتاب

درباره kabook

قبلی راه های مبارزه با سندروم پاهای بیقرار
بعدی درمان قطعی موخوره+ روش های خانگی

دیدگاهتان را بنویسید